Derya Dipa

St. Petersburg’da, dünyanın en güzel şehirlerinden birinde doğdum. Orada okudum ve bir müzik okulundan ve Kültür ve Sanat Üniversitesinden mezun oldum.
13 yıl okuduktan sonra dünyayı gezdim. Çeşitli bilgi ve kültürleri inceledi, öğretti, uyguladı ve özümsedi. Dokuz kış mevsimini renkli Hindistan’da ve üç yaz mevsimini Tibet’te geçirdim, bu da hayatımı ve bilincimi büyük ölçüde etkiledi. Orada Yoga pratiğine daldım.
Dipa, bu benim Hindistan’da aldığım manevi adım. Işık, ruhun ışığı anlamına gelir. Böylece, ruhumun sesini takip ederek 2008-2010’da Hindistan’da Vedik Shivananda Yoga Akademisi’nden (TTC ve ATTC) mezun oldum ve Hatha Yoga’nın ustası oldum.
12 yıldır Türkiye, Hindistan, Avrupa, Rusya ve Bali’de Hatha yoga dersleri veriyorum.
Çalışmalarıma devam ediyorum ve zaten öğretiyorum, 2015 yılında Taoist Yoga ile tanıştım.
Ve 2016’da usta Mantek Chia ile Tao Şifa Akademisi’nden mezun oldu.
Böylece Hatha Yoga’nın yanı sıra kadın Taocu uygulamalarının lideri oldum ve bu beni daha da açığa çıkardı.
Daha sonra, yıllarca günlük pratik, bütün bir yazarın programında kristalleşti: kadın integral Yoga, Tao yoga, meditasyon ve Hindistan’daki Maya Mandala’dan öğrendiğim kutsal kadın dansı “Mandala”. Bu uygulamalar her kadının kendini canlı hissetmesine yardımcı olacak ve hayatın kendisi yüzde 100 !!!
Size içeriden sağlık yoluyla güzel olmanız için ilham veriyorum.
Bilgilerimi ve deneyimlerimi sizinle seve seve paylaşırım.

Hatha Yoga

Hatha yoga, uygulamanın temel amacının bir kişinin fiziksel sağlığı olduğu yoga alanını ifade eder. Tam bir sağlık durumu, kişiyi her zamankinden daha yüksek gerçeklere ve uyuma yaklaştırır.
Hatha Yoga, uygulamanın tüm unsurlarını içerir:
pranayama – nefes egzersizleri, asanalar ve vinyasalar,  bir kişinin vücudunu ve zihnini sakinleştirmek ve rahatlatmak için meditasyon.
Hatha Yoga, adını iki Hint ismi olan “güneş” ve “ay”dan almıştır. İnsan sübtil bedeninin güneş ve ay enerjisini dengeler, dengeyi bulmaya yardımcı olur. Hatha yoga yapmaya başladıktan sonra, sadeliği ve etkinliği nedeniyle bu stili seveceksiniz.

Hatha yogayı herkes yapabilir. Yaş ve sağlık konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Hatha Yoga, kendi vücudunuzun gizli rezervlerini kullanarak ve kendi başınıza vücudun şifa, güzellik ve gençliğini elde etmek için tam sağlığa ulaşmanıza yardımcı olur. Hatha yoga dersleri sinir sistemini güçlendirir ve sakinleştirir, stres ve gerginliği giderir.

Yoga yaparak, denge ve ruhsal gelişim kazanma yolunda olacaksınız.
Darya, 2008’den beri kadın uygulamalarının ve gruplarının lideridir. Kadın hatha Yoga, Dans, Tibet Tantrası ve Hilling terapisi uygulamaları öğretmenidir.

Kadın Tao Yoga ve Mandala Dansı

Kadın Tao Yogası ve mandala dansı (vücudun kutsal geometrisi bilgisine dayalıdır) kadınların doğası hakkında bütünleşik bilgilerdir. Bu, bir kadının kadın sağlığını geri kazanmasına ve iyileştirmesine, enerjisini artırmasına ve tüm vücudu üzerinde iyileştirici etkisi olabilecek daha mükemmel bir forma dönüştürmesine izin veren bir uygulamadır. Bu bir enerji uygulamasıdır: dans, kadın Tao yoga, meditasyon ve nefes alma. Bir kadın için gençlik ve güzellik iksiridir. Bu, tüm seviyelerde enerjiyi iyileştirmenin derin bir sürecidir, beden ve ruhun tedavisidir.

Çakraların açılması üzerinde çalışarak yaşamda yeni olasılıklar açar, duygusal bir bütünlük duygusu kazanır, iç güzellik, saf ve sevgi dolu bir kalp kazanırız. Kutsal (Kutsal) dansta ilerleyerek dişi özümüzle ve Evrendeki tüm kadın tezahürleriyle bağlantı kurarız.
Tam güce giriyoruz, şehvet, kadınlık, cinsellik, Aşk, Neşe ve doğal güzelliğin kapılarını açıyoruz. Kendimizi ve bedenimizi kabul ediyor ve seviyoruz.
Kadın hareketi ve kendini ifade etme çalışmasına dayanarak, kadın olmanın ne anlama geldiğini hatırlıyor ve ilahi doğamızı kutluyoruz.

Kundalini Osho meditasyonu

Kundalini Osho Meditasyonu, bir sallama ve meditasyon uygulamasıdır.
Bu, geçen hafta, ay, yıl boyunca vücutta biriken her şeyi tamamlamanın ve salmanın etkili bir yoludur.
Bu Gevşeme ve bedenin enerji kanallarının açığa çıkması, arındırır ve dönüştürür.
Kundalini, gizli bir ruhsal enerjidir. Uyanış, enerji omurgadan geçer ve bir kişiyi serbest bırakır. Bir kişinin süptil enerji bedeni Kundalini’nin enerjisinden beslenir.
Serbest bırakılan enerji fiziksel bedene güç verir, meditasyondan sonra kendinizi çok hafif, özgür ve mutlu hissedersiniz.

Meditasyon dört aşamadan oluşur.
İlk iki aşamada sallama ve dansa tamamen dalmak, enerji akışının bastırıldığı ve bloke edildiği bedeni gevşetmeye yardımcı olur. Ve sonra enerji akabilir, dans edebilir ve mutluluğa ve neşeye dönüşebilir.
Son iki aşama bu enerjinin dikey olarak akmasına, sessizliğe yükselmesine izin verir.

Burada vücudunun istediği gibi dans edeceksin!
Burada sorunlardan kurtulabilir ve alışılmışın ötesine geçebilirsiniz!
Burada enerjiniz uyanacak ve mutlu olmanızı sağlayacak!

SUP Yoga Dersleri

Darya, SUP yoga teknesinde bireysel olarak ders veriyor.